پرده بکارت

رفع کولیک نوزادان، شانزده درمان طبیعی

اگر این آسیب یا خراش در حدی باشد که به دیواره واژن برسد، به محل نفوذ عروق خونی (رگ های خونی) وارد شده و به دنبال پارگی این مویرگ ها خونریزی رخ می دهد. همچنین انقباض عضلات دیواره های واژن حین دخول سبب فشار بیشتر و درد می شود. بعضی مردها ادعا می کنند که می توانند در حین سکس تشخیص بدهند زن قبلا سکس داشته یا نه، چنین نیست.چون پرده بکارت انواع مختلف دارد و همچنین میزان شلی یا سفتی عضلات کف لگن در افراد مختلف بدلایل ژنتیک یا ورزش یا نوع فعالیتها متفاوت است. بلکه اغلب در این افراد پارگی خفیف در پوست ناحیه تناسلی و محل ورودی واژن (بافت مخاطی و پوستی که جلوتر از پرده بکارت قرار گرفته) سبب احساس سوزش می شود. موارد بسیاری از دختران مراجعه می کنند که به دنبال آسیب سطحی پوست یا تماس های سطحی ناحیه تناسلی، دچار سوزش و کمی خونریزی شده اند و برای بررسی بکارت مراجعه می کنند و در این افراد پارگی هایی در پرینه (پوست مدخل واژن) وجود دارد که هم سوزش و هم خونریزی مختصر ایجاد می کند. اولین علائم بارداری یا نشانه های بارداری قبل از موعد پریود ، معمولا تا ۳ هفته بعد از لقاح صورت نمایان میشوند.

بنابراین اگر شخص یکبار رابطه جنسی یا آسیب پرده بکارت حتی در سالهای قبل داشته باشد باز هم در معاینه پارگی مشخص است و به صورت خود به خود ترمیم نمی شود. پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد. اما دردی که افراد در حین اولین رابطه جنسی یا دخول هر جسمی به واژن احساس می کنند بیشتر ناشی از فشاری است که به بافت ها یا کانال واژن وارد می شود و این فشار می تواند برای فرد دردناک باشد. اعمالی از قبیل افتادن از درخت یا پله یا دوچرخه، دوچرخه سواری، سوارکاری، ضربه به ناحیه ژنیتال حین ورزش های رزمی به هیچ وجه سبب پارگی پرده بکارت نمی شوند. علت پذیرش آن هم این است که در صورت عدم ترمیم، عسر و حرج برای فرد و خانواده، در خطر افتادن آبروی فرد و قتل های ناموسی و خانوادگی و همین طور رواج فحشا در جامعه رخ می دهد. این ترمیم فقط به صورت جراحی قابل انجام است و در افرادی که پارگی در اثر تجاوز یا به صورت اتفاقی مثلا آسیب با جسم برنده در اثر افتادن بر روی جسم تیز ایجاد شده باشد، می تواند انجام شده و مورد پذیرش باشد.

در مواردی که سن دختر کم بوده و دستگاه تناسلی زنانه رشد کافی نداشته باشد ممکن است پارگی در واژن و سایر نواحی تناسلی نیز ایجاد شود.معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود. این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.و خون قاعدگی از منافذ آن خارج میشود.ایننوع هم بدنیال رابطه جنسی پاره شده وخونریزی دارد. در صورتیکه این نظریه توسط اطلاعات پزشکی رد شده زیرا همانطور که گفته شد با توجه به انواع مختلف پرده بکارت ب، این خونریزی می تواند وجود نداشته باشد یا بسیار مختصر در حد غیر قابل تشخیص باشد. پرده بکارت موقع پارگی درد چندانی ندارد چون فقط یک بافت مخاطی نازک است که گیرنده درد بسیار کمی دارد. خونریزی پرده بکارت بصورت خون روشن مانند خونریزی از یک زخم تازه است. در این موارد هم عامل سوزش، زخم در خود پرده بکارت نیست. دوز خوراکی سایتوتک برای زخم معده بزرگسالان ۲۰۰ میکروگرم چهار بار در روز همراه با غذا است. مشخص است که این تغییرات با یک بار دخول و نزدیکی اتفاق نمی افتد و در افرادی با پرده ارتجاعی که پارگی مختصر بوده باشد و به عروق خونی نرسیده باشد و یا پارگی واضحی اتفاق نیفتاده باشد و این اتفاق فقط یکبار در گذشته رخ داده باشد، قابل تشخیص نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا