پرده بکارت

10 خوراکی ممنوعه در دوران شیردهی

علاوه بر اين موارد، جالب است بدانيد كه استفاده از میوه هایی مانند موز، توت فرنگی و انبه در ابن نوشيدني باعث مقوی شدن آن شده و برای کاهش اضطراب و رفع گرسنگی ناگهانی زنان باردار بسیار مفید است. به دلیل این که تهیه اين نوشيدني بسیار آسان بوده و یک آبرسان الکترولیت بسیار عالی محسوب می شود، بنابراین انتخاب آن برای رفع نیاز بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد یک گزینه بی نقص خواهد بود. جالب است بدانيد كه هم طرز تهیه اين نوشيدني ها فوق العاده آسان بوده و هم اين كه بسیار سالم و بهداشتی هستند. علاوه بر اين موارد، جالب است بدانيد كه برخی از محققان باور دارند كه مصرف آب در دوران بارداری زنان، سلامت سلول های خونی بدن زن حامله و جنين داخل رحم او را حفظ نموده و باعث سلامت کلی بدن او خواهد شد. علاوه بر این، غلات سبوس دار به طور کلی غنی از ویتامین B، فیبر و منیزیم است، همه اینها اغلب در رژیم های غذایی زنان باردار وجود دارد. از همـین روست کـه بسیـاری از ان بالغ و نابالغ درون اثر برخی حرکات فیزیکی نظیر ورزش، اسب سواری، دوچرخه سواری، استفاده از تامپون و یـا استشـها، پرده بکارت خود را یـا بشدت نازک نموده و یـا اصلاً بـه کلی از دست مـیدهند.

اما پرده بکارت که آسیبی ندیده باشد به چه شکل است؟ به فتوای شیخ طوسی، اگر با زنا پرده بکارت زن از میان رفته، مهریهای به او تعلق نمیگیرد. اگر جنین دقیقا از رحم مادر دفع شده باشد، طبق معمول کار دیگری انجام نمیگیرد. نتیجه مطالعه ای که در سال 1390 در ایران انجام شد حاکی از آن است که سطح سرمی روی در مناطقی از کشور که کمبود این عنصر معدنی در آن شایع نیست، با میزان رشد قدی کودکان زیر 15 سال ارتباط دارد. این محصول یک مکمل غذایی برای کودکان بالای دو سال است که به افزایش رشد قد و وزن آنان کمک می نماید. همچنین ماساژ دست و پا و گرم نگه داشتن زیر دندهها با پارچه لطیف ازجمله توصیههای طب سنتی برای زنان باردار است. اغلب والدین در انتخاب غذا برای کودکان نو پای خود با مشکل مواجه میشوند اما باید در نظر داشته باشند که باید مواد مغذی را به آنها بدهند تا رشد خوبی داشته باشند ؛در این بخش از نمناک چند نکته برای رژیم غذایی آنها را ارائه داده ایم که بهترین و موفق ترین روش برای افزایش وزن نوزادان و کودکان نوپا از دید متخصصان طب سنتی می باشد. کالری که در مکمل پدیا شور وجود دارد از شیر محلول و قند می باشد که موجب می شود طعم و عطر خوبی داشته باشد.

خرما نیز با تامین قند انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند. شیرینی ها دارای چربی و قند زیاد هستند ، بنابراین هر چند وقت یکبار آنها را بخورید محدود کنید. به همین دلیل، انتخاب نوشیدنی هایی که با شیر (مانند شیر سرد بدون چربی و ماست تازه شیرین) تهیه می شود، بهترین گزینه برای تامین نیازهای بدن زنان حامله و جنين داخل رحم اين افراد در طول فصل تابستان خواهد بود. به خاطر داشته باشيد كه شما بايد در طول دوران بارداری خود آب کافی مصرف کنید، تا بدنتان تمام وقت هیدراته بماند. در نهايت، یادتان باشد كه شما به عنوان یک زن حامله نمی توانید نوشیدنی دیگر پیدا کنید که مانند نوشیدنی های سنتی و گیاهی باعث هیدراته شدن بدن شما شده و بتواند به طور طبیعی، بدنتان را خنک کند. از آن جايي كه آب نارگیل یک نوع نوشیدنی ایزوتونیک بسیار عالی است، بنابراين مصرف آن به عنوان بهترین و سالم ترین نوشیدنی در دوران بارداری محسوب زنان شده و مانع از دست دادن آب بدن توسط زنان حامله خواهد شد. دسترسی به مراقبت های اضطراری در یک مرکز پزشکی ضروری است، و زنان نباید تلاش به تنهایی برای سقط جنین کنند.

مصرف کلسیم، پروتئین، آهن، اسید فولیک در کنار چربیهای سالم، فیبر و سبزیجات و میوهجات مختلف به علاوه منابع غذایی سرشار از امگا ۳ و نوشیدنیهای طبیعی کمک فراوانی به گذراندن یک بارداری سالم و ایمن میکند. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدانهاست به همین دلیل جریان خون قاعدگی را کاهش داده و پس از چند ساعت اثر خود را نشان میدهد. در واقع، این نوشیدنی با طراوت و سالم فقط در چند دقیقه آماده می شود! لازم به ذکر است که کارشناسان تغذیه، شاخص تناسب قد و وزن سالم و مجاز را بین ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ می دانند. سطح بالایی از جیوه می تواند برای رشد مغز نوزاد بسیار خطرناک بوده و حتی ممکن است حافظه، توجه، تفکر شناختی، مهارت های حرکتی، مهارت های بصری و زبانی او را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه این مقاله، برخی از آشامیدنی های مقوی که نوشیدن آن ها در دوران بارداری براي حفظ سلامت خود مادر و جنين داخل رحم او بسیار مفید است و فرد از مصرف آن ها لذت می برد، معرفی شده است. اما، بهتر است هر فرد باردار نوع میوه را با توجه به ذائقه خود انتخاب کند!

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا