پرده بکارت

Results: From All Subjects

در صورتی که طبق دستورالعمل های تولید کننده، قرصهایتان را مصرف می کنید، 99.7% در برابر بارداری ایمن هستید، حتی اگر پریودتان به تاخیر بیفتد. چند هفته قبل از اینکه به کودک شیر خشک بدهید صبر کنید، یا حداقل تا زمانی که از میزان کافی نبودن شیر خود مطمئن نشدهاید، از شیر خشک استفاده نکنید. مصرف تعداد بسیار زیادی از داروها در دوران شیردهی از جمله مسکنهای ساده مثل استامینوفن، آنتیبیوتیکها، داروهای ضددیابت، داروهای پایینآورنده فشار خون، داروهایی که برای درمان کمکاری یا پرکاری تیروئید مصرف میشوند و… مثل اینکه بچه فقط مال منه. مصرف تعداد معدودی از داروها با شیردهی مغایرت دارد و در صورت ضرورت استفاده از آنها، شیردهی باید قطع شود از جمله: داروهای ضدسرطان و داروهای محرک و مخدر مانند هروئین تزریقی، ترکیبات آمفتامین مثل شیشه و کراک و مواد رادیواکتیو که برای تشخیص بیماریها به کار میرود و باید شیردهی موقتاً قطع شود (از چند ساعت تا چند روز) و بعد مجدداً شیردادن شروع شود. برای پیشگیری از این عارضه بهتر است قرصها را پس از شام و قبل ازخواب مصرف کرد.( در صورت تداوم علائم تهوع و استفراغ می توان همراه با قرصهای پیشگیری، از قرصهای ویتامین ( ب – B6 ) به مدت محدود استفاده کرد.) در مدتی که قرص مصرف می شود، حجم خون قاعدگی به نسبت قبل از مصرف، کاهش می یابد که در صورت کم شدن بیش از حد و لکه بینی یک در میان و یا قطع کامل، باید به پزشک مراجعه کرد.

مواد و روش ها: پژوهش حاضر یک مطالعه نیمه تجربی دو مرحله ای قبل و بعد از مداخله با دو گروه مداخله (مشاوره ورزشی) و کنترل است که در آن 60 زن مبتلا به سرطان پستان مراجعه کننده به مراکز درمانی بیماران سرطانی شهر همدان با روش نمونه گیری تصادفی در دو گروه مداخله (30 نفر) و کنترل (30نفر) قرار گرفتند. آیا مادر میتواند پس از شیردادن، دارو را مصرف کند و یا این که مصرف دارو قبل از طولانیترین زمان خواب کودک باشد؟ مثلاً آب بسیار سرد یا بسیار گرم، یخ و بستنی را بهتر است زیاد استفاده نکنید. اگر بتوانیم به این پرسشها پاسخ بدهیم مسلماً دارویی را انتخاب میکنیم که کمترین تأثیر سوء را بر شیرخوار داشته باشد. آیا میتوان زمان مصرف دارو را در مادر به گونهای انتخاب کرد که کمترین تأثیر را بر شیرخوار داشته باشد؟ در این آزمایشات میزان هورمون گنادوتروپین اندازه گیری می شوند و میزان این هورمون را از روز 8 تا 10 را بررسی می کنند. این کار به اثربخشی رژیم دیابت بارداری شما کمک میکند و باعث میشود که طبق برنامه پیش بروید.

برای جلوگیری از رویارویی با موارد ذکر شده به شما پیشنهاد می کنیم که به تدریج و قدم به قدم در این مسیر پیش رفته و فرزند خود را کم کم از شیر بگیرید. آیا برای سینه مشکلی پیش آمده؟ آیا شما بایستی سریعتر بکارت خود را از دست بدهید؟ کودک را نزدیک خود نگاه دارید، به خصوص تماس پوستی بین مادر و کودک بسیار مهم است. کمخونی در خانمها شایع و از علل مهم چاقی است. این شیر غلیظ، زرد رنگ و اندک ولی در عین حال حاوی پادتنها، قند، پروتئین و مواد معدنی زیادی است که نوزاد را کاملاً سیر میکند. مصرف چه داروهایی ممکن است حجم شیر مادر را کاهش دهد؟ هم چنین در کسانی که عمل جراحی انجام دادهاند مصرف این دارو میتواند منجر به ترمبوآمبولیسم شود. مصرف مقدار زیاد الکل میتواند هم، مانع رگ کردن پستان شود(مهار رفلکس جهش شیر) و هم حجم شیرمادر را کاهش دهد. یا مثلاً کدام شیوه مصرف، کمترین مقدار دارو را وارد خون مادر میکند. در دوران شیردهی با توجه به شرایط مادر، در درجه اول باید تصمیم بگیریم که آیا درمان و یا استفاده از دارو واقعاً الزامی است؟

آیا نمیتوان درمان را تا زمان از شیر گرفتن کودک به تعویق انداخت نظیر بعضی از اقدامات تشخیصی و یا جراحیهای غیرفوری. معمولاً دو بار نوشیدن قهوه و یا نوشابههای کافئیندار در حجم کم در روز مشکلی ایجاد نمیکند ولی مصرف زیاد نوشابههای کافئیندار مانند کوکاکولا و یا مقدار قابل توجه چای و به خصوص قهوه ممکن است موجب بیقراری و کمخوابی شیرخوار شود. چون به طور معمول حداکثر مقدار دارو در سرم خون ۱ تا ۳ ساعت پس از خوردن دارو ایجاد میشود. اگر بخواهیم آزمایش خون بگیریم بیش از 90 درصد نوزادان دچار زردی میشوند . عامل آر اچ آنزیمی است که روی سطح گلبول قرمز خون مینشیند. خستگی در دوران بارداری چیزی است که در بسیاری از زنان تا پایان 3 ماهه آخر مورد انتظار است ولی به طور دقیقتر خستگی میتواند یک علامت اولیه در بارداری باشد. سعی کنید کودک را با چیزی جز شیر مادر تغذیه نکنید. پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی: اگر تغذیه با شیر از سینه چپ را ادامه دهید باز هم ترشح شیر ادامه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا