پرده بکارت

جوانسازي واژن یا لیزر

جهت کم کردن بعضی از علائم آزاردهنده این هفته همچون حالت تهوع و بیرون روی، می توانید زیاد از غذاهایی استفاده کنید که حاوی زنجبیل هستند و با مصرف میوه ها و سبزیجات تازه فیبر بیشتری به غذاهای خود اضافه کنید. تهوع و استفراغ در بارداری مشکل شایعی است ولی گاهی آنچنان شدید می شود که باید آنرا جدی گرفت. نکته اصلی: بسیاری از خونریزیها و لکه بینی ها در سه ماهه اول بدون مشکل خاصی برطرف می شوند ولی نباید آنها را به فراموشی بسپارید، بویژه وقتی همراه با خونریزی شدید، درد شدید یکطرفه و یا دردهای کرامپی و پیچشی باشند. بهتر است خونریزی و لکه بینی را در بارداری جدی بگیرید ، گرچه همه لکه بینی ها وخونریزی ها مهم نیستند، ولی در اغلب موارد خونریزی در سه ماهه اول می تواند نشانه ای از سقط و یا بارداری خارج از رحم باشد.خونریزی روشن و همراه با درد از اهمیت بیشتری برخوردار است. ۵٫ دوری از مواد مسموم و شیمیایی: نزدیک شدن به مواد و سموم شیمیایی مانند رنگ، پاک کننده ها و حلال ها در این دوران چندان مهم نیست. جهت جلوگیری از واریس از ایستادن به مدت طولانی پرهیز کنید.

اگر مصرف قرص برای دو روز متوالی فراموش شود، روزی دو قرص برای مدت دو روز مصرف کنید (در مجموع 4 عدد) و از روز سوم طبق دستور قبلی یعنی روزی یک قرص مصرف شود. بهم قرص لتیزن داد چون برای من افتضاح بود مثل کهیر بود و همه جام زده بود. چگونه قرص اورژانسی را مصرف کنیم؟ نکته: گین آپ به دلیل پروتیین بالا ممکن است باعث ایجاد بیماری کلیه برای کودک شود؛ پس از مصرف بی رویه آن خودداری کنید. ۳٫ گوشت را به خوبی بپزید: گوشت خام ممکن است دارای عفونت هایی باشد که به جنین شما آسیب برساند. مواد غذایی حاوی گوشت را به خوبی بپزید لیکن گوشتی که خوب پخته نشده باشد ممکن است موجب عفونت هایی در بدن شما شود که به شما و جنینتان آسیب می رساند. ضمن اینکه تب بالا در هفته های اول بارداری می تواند موجب اختلال در لوله عصبی جنین و اختلال و ناهنجاری جنینی شود. علت آن می تواند یکی از موارد زیر باشد: سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS یا به زبان ساده تر کسیت تخمدان، اختلال عملکرد تخمدان، اختلال تیروئید، کاهش وزن شدید، یا افزایش میزان پرولاکتین.

ولی تهوع و استفراغ شدید علاوه بر اینکه می تواند نشانه ای از نوعی اختلال به نام حاملگی مولار باشد، باید به سرعت درمان شود. حالت تهوع و استفراغ نیز باعث کم کردن انرژی بدن می شود و در انتهای روز حس می کنید مدت زیادی دویده اید. ایا استفاده از کاندوم ویا قرصهای پیشگیری از بارداری به مدت طولانی باعث خشک شدن ویا تنبلی رحم می شود؟ به محض مشاهده هر کدام از این علایم با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید. با پزشک ویا مامایتان تماس بگیرید. درصورتی که شما عمل جراحی را ترجیح دادید و اگر علائم زیر را مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید. اگر شما مبتلا به خونریزی و دردهای کرامپی شدید هستید ، احتمالا در معرض سقط هستید.اما دردهای تیز و واضح شبیه درد چاقو خوردگی و یک طرفه در زیر دل، به احتمال زیاد ،نشانه بارداری خارج از رحم است.عارضه ای جدی که با کاشته شدن جنین در جایی خارج از رحم ، مثلا در لوله های رحمی رخ می دهد.

آنها معتقدند اگر ضربان قلب جنین در هر دقیقه زیر 140 ضربه باشد، احتمال پسر بودن او خیلی بیشتر از دختر بودنش است. این وقت احتمال سقط جنین وجود دارد ولی با ملاقات منظم با دکتر و مواظبت از خود آن را کم کردن دهید. این کار نه تنها جهت فرزند خوب است بلکه باعث می شود از سلامتی خود نیز مواظبت کنید. اگر این دارو باعث سقط کامل نشود ، ممکن است نیاز به عمل جراحی باشد. چون دقت روش سونوگرافی در اواخر بارداری کاهش مییابد، نتایج سه ماهه دوم و سوم نباید برای اصلاح نتایج سه ماهه اول به کار برده شود. این کار به کاهش حالت تهوع شما کمک خواهد کرد. بعد از یک ماهگی دفعات مدفوع در روز کاهش مییابد و ممکن است بعضی روزها نوزاد اصلا مدفوع نکند. راجع به برنامه غذایی که از آن پیروی می کنید و ورزش ها و فعالیت هایی که دوست دارید انجام دهید با پزشکتان مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه ضرری شما و جنینتان را ترساندن نکند. یکی از علائم هفته هشتم خستگی است بنابراین در این هفته شما به استراحت و خواب بیشتری نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا