پرده بکارت

(مواد غذایی خشک کننده شیر مادر )(قرص) – مشاوره پزشکی زنان909

بسیاری از خانمها از اختلال قاعدگی رنج میبرند و به طور متوسط چرخه قاعدگی ۲۸ روز است، اما این چرخه در زنان متفاوت است و به همین دلیل چرخه قاعدگی را بین ۲۴ تا ۳۸ روز عنوان میکنند. عادت ماهیانه در زنان بالغ (معمولا بین 8 تا 13 سالگی اتفاق می افتد)هرماه طی یک روز مشخص به مدت 3 تا 5 روز اتفاق می افتد .این تعداد روز ممکن است بین 5 تا 7 روز متغیر باشد.هر سیکل قاعدگی به طور متوسط 28 روز طول می کشد و بین 21 تا 35 روز متغیر می باشد.زمانی که زنی باردار می شود به این دلیل که تخمک های زن بارور می شوند پریودی صورت نمی گیرد. که تا 1-2 سیکل طول می کشد. تخمک ها از طریق لوله های فالوپ وارد رحم می شوند و در صورتی که با اسپرم لقاح صورت گیرد در گوشه ای از رحم قرار می گیرد و طی 9 ماه رشد می کند و به نوزاد تبدیل می شود اما درصورتی که لقاح صورت نگیرد رحم طی سیکل قاعدگی خود را برای لانه گزینی تخمک ها آماده می کند و در رحم مخاطی تشکیل می شود که در صورتی که لقاح انجام نشود این مخاط درزمان پریودی شروع به ریزش از واژن می کنند .

در روز اول قاعدگی نمی توان به صورت اورژانسی پریودی را قطع کرد.بدن در این دوره تا روز پریودی سیکل خود را طی کرده و در روز اول پریودی خونریزی آغاز می شود .امادر صورتی که از مدتی قبل اقدام صورت گیرد با مصرف قرص ال دی می توان پریودی را برای روز موعد به تعویق انداخت و نمی توان آن را به صورت اورژانسی و سریع قطع کرد. چه علائمی دارد؟ افزایش ترشح واژن، تغییر رنگ آن به صورت آبکی، یا زرد رنگ و یا گاهی سبز کمرنگ، بوی بد، خارش و سوزش، درد و سوزش در هنگام دفع ادرار از علائم آن است. احتمالا با توجه به مطالب ذکر شده، شما نیز متوجه این مسئله شدهاید که تغذیه نوزاد تا شش ماهگی تا چه میزان میتواند بر رشد جسمی و کاهش مشکلات و بیماریها اهمیت داشته باشد. وجود این بیماری نباید باعث نگرانی مادران شود چرا که علی رغم اینکه بسیار شایع است درمان بسیار ساده ای نیز دارد فقط لازم است نوزاد تا دو ماهگی تحت مراقبت قرار گیرد و چنانچه آثار آن در کودک نمایان شد برای درمانش اقدام نمایند.

برخی از آنتی بیوتیک ها و داروهای آرامبخش می تواند باعث تاخیر یکی الی دو روزه بر پریود شوند. پرسش:سلام خانم دکتر خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم مشکل دارم چون آسم و یخورده ناراحتی قلبی دارم میترسم با این اوضاع پیش اومده به مطب بیام اگه اینجا تونستین راهنمائیم بکنین که ممنونتون میشم اگه نه که هر جوری دستور بدین من حدود دو سه ماهی میشه که پریودم منظم نیست یعنی ماه قبل یادم دقیق تو یکماه دوبار پریود شدم این ماه هم ،دهم شدم الان باز دوباره بیست و دوم شدم میخواستم ببینم مشکلم چیه ؟ قاعدگی یا پریودی در جنس ماده و پستانداران به جاری شدن خون از رحم اطلاق می شود.در این سن هورمون هایی ترشح می شوند که برای رشد فیزیکی بدن ترشح می شوند .اندام های زنانه شروع به تغییر و رشد می کنند و تا زمانی که اندام تناسلی کامل نشده است پریود اتفاق نمی افتد.

با این مخلوط نواحی شکم و لگن خود را به آرامی ماساژ دهید تا زمانی که جذب پوست شوند. مخلوط و میل کنید. 1. سپس سعی کنید قبل از بازگشت رنگ صورتی ، پوست زرد باشد. سال قبل برای بار سوم حامله شدم. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامهدار نباشد، نشان میدهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید. اما امروزه اعتقاد بر این است که زعفران، دارای عطر و طعم خاصی بوده و میتواند زیبایی ظاهر و آرامش روان جنین داخل رحم زنان باردار را تضمین کند. در مطالعهای بر روی زنان دانشمندان دریافتند که ۳۰ دقیقه ورزش هوازی و ۳ بار در هفته، به مدت ۸ هفته در تنظیم قاعدگی در زنان موثر است و درد و خونریزی را کاهش میدهد. دانشمندان در سال ۲۰۱۳ بر روی ۱۲۶ زن مطالعهای انجام دادند و دریافتند که ۳۵ تا ۴۰ دقیقه یوگا در ۵ روز هفته برای ۶ ماه، هورمون مربوط به قاعدگی را به میزان زیادی تنظیم میکند. هر جلسه ما بیشتر از 4 ناحیه را کرایو انجام نمیدیم..هر چند بعضی دوستان همکار 10 موضع را در یک روز انجام میدن!

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا